Přeskočit na hlavní obsah

Tipy v okolí

Stezka nad vinohrady u Kobylí

Stezka nad vinohrady u Kobylí je ve vzdušné vzdálenosti 4 km od obce Brumovice. Byla vybudována v roce 2018 na Kobylím vrchu, mezi místními nazývaným jako Homole.

Rozhledna Kraví hora

Rozhledna Kraví hora je ve vzdušné vzdálenosti 5 km od obce Brumovice. Byla zpřístupněna v roce 2006 na návrší Kraví hora (277 m).

Ovčí terasy

Krásný výlet můžeme jen doporučit! Vydat se lesem pěšky nebo na kole do nedalekých Němčiček, kde se nachází místo zvané Ovčí terasy, tam si můžete dát dortík, kávu, pivo, jak je komu po chuti. Pro děti mají ve výběhu domácí zvířátka.

Levandulová farma

Oblíbená levandulová farma ve Starovičkách nabízí nádherné pole plné levandulí, kde se poslední roky stalo populární focení přímo v levandulích. Mimo to si na farmě můžete zakoupit např. levandulové polštáře a další výrobky na farmě vyrobené.

 

Lyžařský vlek a koupaliště Němčičky

V nedalekých Němčičkách najdete i koupaliště a především lyžařský vlek. Ve vzdušné vzdálenosti 6 km od obce Brumovice. Areál lyžařského vleku Němčičky je nejníže položeným areálem ve střední Evropě.

Papouščí zoo Bošovice

Papouščí zoo Bošovice je ve vzdušné vzdálenosti 11 km od obce Brumovice. Papouščí zoologická zahrada se nachází v jihomoravské obci Bošovice na samém okraji Ždánského lesa, ve vzdálenosti asi 25 km jižně od Brna, 6 km od památníku Mohyla míru a města Slavkov u Brna.

 

Zámek Milotice

Zámek Milotice je ve vzdušné vzdálenosti 18 km od obce Brumovice. Státní zámek Milotice, nazývaný Perla jihovýchodní Moravy, je unikátně zachovaným komplexem barokních staveb a zahradní architektury ležící v obci Milotice v okrese Hodonín.

 

Janův hrad

Janův hrad je ve vzdušné vzdálenosti 18 km od obce Brumovice.

Janův hrad, zvaný Janohrad, je umělá zřícenina středověkého hradu na okraji Lednicko-valtického areálu.

 

Zámek Lednice

Zámek Lednice je ve vzdušné vzdálenosti 19 km od obce Brumovice. Zámek Lednice se nachází v obci Lednice na pravém břehu Dyje, přibližně 12 km východně od Mikulova. Lednické panství získali roku 1249 Lichtenštejnové a patřilo jim bezmála 700 let.

 

ZOO Hodonín

ZOO Hodonín je ve vzdušné vzdálenosti 19 km od obce Brumovice. ZOO Hodonín je jedna z nejmladších zoologických zahrad v České republice a oceňována je především díky svému přírodnímu rázu v krásném prostředí lužního lesa. Chová se zde zhruba 173 druhů zvířat, mezi které patří exotické ptactvo, primáti a terária plná rozličných zvířátek. Půvabný je pavilonek pro plameňáky.

 

Vodní nádrž Nové Mlýny

Vodní nádrž Nové Mlýny je ve vzdušné vzdálenosti 20 km od obce Brumovice. Vodní dílo Nové Mlýny je kaskáda tří přehradních nádrží na řece Dyji pod Pavlovskými vrchy na jihu Moravy, se dělí na tři části: dolní nádrž (Novomlýnská), střední nádrž (Věstonická) a horní nádrž (Mušovská).

 

Aqualand Moravia Pasohlávky

Aqualand Moravia Pasohlávky je ve vzdušné vzdálenosti 24 km od obce Brumovice. Aqualand Moravia je nejmodernější aquapark s největším počtem zastřešených atrakcí v ČR a leží pouhých 20 minut jízdy od Brna, na břehu Novomlýnských nádrží.

 

Jeskyně Na Turoldu

Jeskyně Na Turoldu je ve vzdušné vzdálenosti 25 km od obce Brumovice. Jeskyně Na Turoldu se nachází v přírodní rezervaci vrchu Turold, který je součástí města Mikulova. Je naším největším jeskynním systémem v druhohorních vápencích a je to mimořádně členitý systém chodeb, síní a dómů o sedmi patrech.

 

Zámek Valtice

Zámek Valtice je ve vzdušné vzdálenosti 27 km od obce Brumovice. Barokní zámek Valtice se nachází v moravském městě Valtice v okrese Břeclav. Od roku 1995 je chráněn jako národní kulturní památka ČR a v roce 1996 byl zapsán v rámci Lednicko-valtického areálu na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

 

Hrad Cimburk u Koryčan - Nový Cimburk

Hrad Cimburk u Koryčan - Nový Cimburk je ve vzdušné vzdálenosti 28 km od obce Brumovice. Cimburk, někdy též Nový Cimburk, je zřícenina hradu na jižní Moravě, zhruba 4 km východně od Koryčan v okrese Kroměříž. Od roku 1958 je chráněn jako kulturní památka ČR.

 

Skanzen Strážnice

Skanzen Strážnice je ve vzdušné vzdálenosti 31 km od obce Brumovice. Muzeum vesnice jihovýchodní Moravy ve Strážnici, jak zní oficiální název zdejšího skanzenu, se rozprostírá podél severozápadní okraje města Strážnice. Od města jej dnes odděluje Baťův kanál (v původním korytě Morávka).

 

Hrad a zámek Dolní Kounice

Hrad a zámek Dolní Kounice je ve vzdušné vzdálenosti 33 km od obce Brumovice. Klášterní hrad kastelového typu, přebudovaný na zámek, tvoří společně s klášterem naprosto ojedinělý soubor památek a výraznou dominantu Dolní Kounice, vysoko nad údolím řeky Jihlavy.

 

Botanická zahrada PřF MU Brno

Botanická zahrada PřF MU Brno je ve vzdušné vzdálenosti 35 km od obce Brumovice. Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity v Brně je otevřena celoročně, venkovní expozice jsou volně přístupné, do skleníků se dostanete po zazvonění na zvonek u vchodu.